صفحه اصلی > دانش و اطلاعات > پیشکسوتان صنعت گاز > مصاحبه با پیشکسوتان تلاشگر  


نسخه چاپي

برنامه ریزی و اجرای دو مانور همزمان درمجتمع پالایش گاز پارس جنوبی وپالایشگاه ایلام

رئیس HSE شرکت ملی گاز ایران از برنامه ریزی و اجرای دو مانور همزمان درمجتمع پالایش گاز پارس جنوبی وپالایشگاه ایلام در راستای ارتقای سطح آمادگی کارکنان و تجهیزات، با شرایط اضطراری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، محمد رضا یوسفی پور گفت: اگرچه مانورهای سیل خیلی پیش تر صورت گرفته و نتایج بالنسبه مطلوب آن را در مدیریت بحران سیل های گسترده اخیر به چشم دیده­ایم ولی شرکت ملی گاز ایران از لزوم برگزاری تمرینات مقابله با شرایط اضطراری غافل نمانده و با توجه به برنامه­ریزی های صورت گرفته، در 26 فروردین ماه نسبت به برگزاری دو مانور جامع و سراسری در پالایشگاه­های پارس جنوبی و ایلام اقدام کرد تا ضمن ارتقای سطح آمادگی کارکنان و تجهیزات، عملکرد شرکت های مربوطه را آزمايش كند.

وی اظهار داشت: بر هیچ کسی پوشیده نیست که لزوم آمادگی مجتمع گاز پارس جنوبی که راهبری 10 پالایشگاه بزرگ گازی کشور و تامین بیش از 70 درصد گاز کشور را بر عهده دارد و پالایشگاه گاز ایلام به عنوان تنها پالایشگاه واقع شده در غرب کشور تا چه میزانی اهمیت دارد.

این مقام مسئول در ادامه بیان داشت: براساس برنامه­ریزی صورت گرفته از پیش، تیمی متشکل از مسئولین و کارشناسان مربوط به معاونت­های انرژی و اطلاعات و عملیات سازمان پدافندغیرعامل کشور، HSE وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران به عنوان ارزیاب مانور به منطقه عسلویه اعزام شده تا فرصت­های بهبود در مقابله با بحرانها و تهدیدات محتمل شناسایی و اجرایی شوند.

 شایان ذکر است این دومین مانور جامع  با سناریو های چندگانه در شرکت مجمتع پارس جنوبی بود و به پاس تقدیر از مدیران و فعالین این عرصه، در پایان جلسه بررسی مانور 26 فروردین، تقدیرنامه­ای به مدیرعامل، مدیران پالایشگاه های سوم، ششم و نهم، رؤسای حراست، IT، HSE و پدافندغیرعامل و مدیریت بحران مجتمع تقدیم شد.

یوسفی­ پور در ادامه به مانور برنامه­ ریزی شده و غیرمنتظره پالایشگاه گاز ایلام نیز اشاره و عنوان كرد: گرچه میزان تولید پالایشگاه گاز ایلام نسبت به کل کشور درصد کمی است ولیکن قرار گیری این پالایشگاه در غرب کشور به عنوان تنها تولیدکننده گاز طبیعی، جایگاه ویژه­ای را برای این پالایشگاه ترسیم می کند؛ به همین دلیل دومین مانور برنامه­ ریزی شده به صورت غیرمنتظره در پالایشگاه گاز ایلام با نظارت مسئولین ارشد HSE ستاد با موفقیت برگزار شد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/01/27 - ١٥:٢١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 6683

امتیاز :

از حسن توجه شما متشرکیم!!!
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: